Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Aktualności


Już w sprzedaży! Leksykon jakiego jeszcze nie było
czwartek, 19 września 2013 12:22

„Bankowość polska 1987–2012. Ludzie i ich dzieło” – to książka unikatowa. Zespół Wydawnictwa Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wydawcy czasopism poświęconych funkcjonowaniu rynku bankowego i finansowego, przygotował przekrojową publikację poświęconą różnym aspektom rozwoju polskiej bankowości.

Więcej…
 
Nie stać Cię na własne mieszkanie? Rząd pomoże
czwartek, 19 września 2013 11:15

W Polsce nie wiele osób stać na spłacanie drogiego komercyjnego kredytu hipotecznego. Dla tych osób rząd szykuje pomoc.

Więcej…
 
Konferencja Katedr Finansów 2013
czwartek, 12 września 2013 09:34

Konferencja Katedr Finansów to coroczne spotkanie poświęcone zagadnieniom z dziedziny szeroko rozumianych finansów, dające możliwość wyrażenia opinii środowiska akademickiego w kwestiach istotnych dla Polski, Europy i świata.

Więcej…
 
VI Forum Liderów Banków Spółdzielczych
poniedziałek, 09 września 2013 15:02

W warszawskim Hotelu Gromada, po raz szósty rozpoczęło się Forum Liderów Banków Spółdzielczych. Na największe, coroczne spotkanie przybyło ponad 400 prezesów oraz członków zarządów banków spółdzielczych, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, parlamentu, instytucji finansowych i infrastruktury bankowej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Forum jest „Model polskiej bankowości spółdzielczej w świetle zmian regulacji unijnych”.

Więcej…
 
Takie forum zdarza się raz w roku
poniedziałek, 09 września 2013 11:24

Rozpoczęło się Forum Liderów Banków Spółdzielczych – największe, doroczne spotkanie przedstawicieli sektora spółdzielczego w Polsce. W trakcie tegorocznej konferencji omówione zostaną najważniejsze kwestie tej gałęzi polskiej bankowości. Przybyło na nią kilkuset prezesów oraz członków zarządów banków spółdzielczych.

Więcej…
 
Raport AMRON-SARFiN: Długo oczekiwane ożywienie na rynku mieszkaniowym
wtorek, 27 sierpnia 2013 10:58

Po najsłabszym od 2009 roku I kwartale bieżącego roku, na rynku finansowania nieruchomości mieszkaniowych w II kwartale 2013 r. obserwujemy oczekiwane ożywienie. Wzrosła zarówno liczba jak i wartość kredytów hipotecznych i to nie tylko względem pierwszych trzech miesięcy 2013 roku, ale również IV kwartału 2012 r. W II kwartale udzielono blisko o 6% kredytów hipotecznych więcej niż I kwartale o łącznej wartości wyższej o 14,25%. Na razie trudno wnioskować o trwałości wzrostów, niemniej wiele wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach dalszemu ożywieniu mogą sprzyjać niskie stopy procentowe i bardziej optymistyczne dane na temat koniunktury w gospodarce - takie wnioski płyną z najnowszej 16. edycji Raportu AMRON-SARFiN.

Więcej…
 
Raport InfoDOK: Dwa miliardy złotych w wyłudzonych kredytach nie padło łupem złodziei tożsamości.
wtorek, 23 lipca 2013 11:30

Od 2008 roku udało się udaremnić przestępstwa o wartości 2 miliardów złotych, których próbowano dokonać przy pomocy fałszywych dokumentów. Przestępcy podjęli niemal 40 tysięcy prób. System Dokumenty Zastrzeżone jest coraz bardziej szczelny, w II kwartale br. uniemożliwił wyłudzenia na kwotę blisko 95 milionów złotych – wynika z 14. edycji kwartalnego raportu InfoDok, przygotowanego przez Związek Banków Polskich.

Więcej…
 
Raport InfoDług: Wolniej przyrasta zadłużenie Polaków!
poniedziałek, 08 lipca 2013 10:31

Łączna kwota zaległych płatności na koniec czerwca 2013 roku wyniosła 39,85 miliarda złotych i w ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrosła o zaledwie 0,57 miliarda złotych, czyli 1,44% całości zadłużenia. Jest to jeden z najniższych przyrostów w sześcioletniej historii zestawienia o zadłużeniu. W tym samym czasie w całej Polsce przybyło ponad 40 tysięcy dłużników – wynika z 24. edycji Raportu InfoDług, publikowanego cyklicznie przez BIG InfoMonitor S.A.

Więcej…
 
Ranking „50 największych banków w Polsce” – rozstrzygnięty
środa, 19 czerwca 2013 13:12

Zwieńczeniem tegorocznej edycji „HORYZONTÓW BANKOWOŚCI” była uroczysta gala „Miesięcznika Finansowego BANK”. W jej trakcie wręczono nagrody dziennikarskie im. Mariana Krzaka. Rozstrzygnięto też 18 już ranking miesięcznika „50 największych banków w Polsce” i nagrodzono laureatów. Odbyła się także debata – „Bezpieczeństwo, a rozwój. Czy sektor bankowy ma szanse nadal być motorem polskiej gospodarki. Jakie są koszty regulacji?”.

Więcej…
 
Pełne treści HORYZONTY
środa, 19 czerwca 2013 12:48

Zakończyły się „HORYZONTY BANKOWOŚCI 2013” – jedno z największych dorocznych spotkań środowiska bankowego i finansowego. To druga z kolei taka uroczystość. Pierwsza miała miejsce w czerwcu 2012 roku, kiedy to swe 20-lecie świętowały Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz „Miesięcznik Finansowy BANK”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


CPB25 film jubileuszowy
Projekt i wykonanie Mavtech Group